Obstarávateľ · IČO 54656885 · Bratislava - mestská časť Ružinov
Komunálny podnik Bratislavy, skrátene KPB
Od 25. 10. 2023 do 28. 10. 2026 mu vo vestníku vyšlo 109 zákaziek a ich častí. Z nich je 19 ukončených s uvedenou cenou, spolu za 7 424 481 €.
Do súčtu vstupujú oznámenia o výsledku a zadané zákazky s nízkou hodnotou.
- otvorených zákaziek
- 1
- zákaziek vo vestníku
- 109
- zadané spolu
- 7,4 mil. €
Otvorené zákazky (1)
- Vyhlásená zákazka
Časť č. 1 - Servis nakladačov AVANT
Bratislavský kraj
Servis vozidiel a strojov Komunálneho podniku Bratislavy vrátane dodania náhradných dielov. Podrobný opis predmetu zákazky je súčasťou Prílohy č. 1 súťažných podkladov. Ďalšie informácie týkajúce sa predmetu zákazky sú tiež súčasťou návrhu rámcovej dohody, ktorá tvorí Prílohu č.…
zverejnené 19. 10. 2026CPV 50100000 — Opravy, údržba a súvisiace služby pre vozidlá a príbuzné vybavenie Overiť ↗
predpokladaná hodnota
84 230 €
ostáva 10 dnído 16. 11. 2026 10:00
Ako sa tu súťaží
Koľko firiem sa o zákazky tohto úradu uchádza. Vysoký podiel jedného dodávateľa nemusí znamenať nič zvláštne — pri špecializovaných dodávkach býva na trhu jediný.
71 %
zadaných peňazí išlo jednému dodávateľovi — Alfasol, s. r. o. (6 zákaziek)
2,1
ponuky v priemere na zákazku · v rovnakých odboroch je priemer 3,5
32 %
zákaziek malo jedinú ponuku (6 z 19)
Čo obstaráva
Podľa hlavného predmetu zákazky. Sumy sú len z ukončených obstarávaní.
| Odbor | Zákaziek | Zadané za |
|---|---|---|
| Vozidlá a doprava | 70 | 2,7 mil. € |
| Stavebný materiál a konštrukcie | 10 | 3,4 mil. € |
| Odevy, obuv a textil | 10 | 191 tis. € |
| Zeleň, lesníctvo a poľnohospodárstvo | 7 | 96 tis. € |
| Stavebné práce | 5 | 963 tis. € |
| Stroje a priemyselné zariadenia | 2 | — |
Od koho nakupuje (8 dodávateľov)
Zoradené podľa objemu. Kliknutím na meno firmy sa rozbalia všetky jej zákazky pre tento úrad aj to, u koho inde vyhráva.
Alfasol, s. r. o.6 zákaziek · 5,3 mil. €
- Časť 1 · 2 968 113 € · 2. 9. 2025
- Hala k silu a technologické zariadenia · 963 206 € · 28. 5. 2026
- Technická posypová soľ NaCl · 544 320 € · 20. 2. 2024
- Technické zabezpečenie zimnej a letnej údržby - Silá a príslušenstvo · 333 332 € · 30. 10. 2024
- Ekologická posypová soľ MgCl2 · 327 408 € · 20. 2. 2024
- Obnova existujúceho sila na uskladnenie sypkého chemického posypového materiálu · 144 397 € · 8. 7. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 7 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 13,9 mil. €:
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 4 zákazky · 8,0 mil. €
- Správa ciest Košického samosprávneho kraja · 3 zákazky · 5,9 mil. €
UNIKONT SLOVAKIA, spol. s r.o.4 zákazky · 887 tis. €
- Komunálny stroj do 3,5 t univerzálny nosič 3 ks · 350 754 € · 26. 2. 2024
- Technické zabezpečenie letnej a zimnej údržby - Komunálny stroj do 3,5 t univerzálny nosič · 228 900 € · 15. 8. 2024
- Komunálny stroj do 2,5 t univerzálny nosič 2 ks · 157 900 € · 26. 2. 2024
- Komunálny stroj do 6 t nákladné vozidlo 1 ks · 149 750 € · 26. 2. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 20 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 5,1 mil. €:
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 8 zákaziek · 2,9 mil. €
- Správa mestských komunikácií Poprad · 3 zákazky · 900 tis. €
- Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja · 2 zákazky · 418 tis. €
- Regionálna správa a údržba ciest Nitra a.s. · 1 zákazka · 328 tis. €
- Mesto Nitra · 1 zákazka · 159 tis. €
- SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik · 1 zákazka · 157 tis. €
- Mesto Hanušovce nad Topľou · 1 zákazka · 113 tis. €
- Ústav ekológie lesa Slovenskej akadémie vied, verejná výskumná inštitúcia · 1 zákazka · 107 tis. €
Zobraziť všetky zákazky firmy UNIKONT SLOVAKIA, spol. s r.o. →
HYCA s.r.o.4 zákazky · 505 tis. €
- Technické zabezpečenie letnej a zimnej údržby - Zametacie vozidlo nad 3,5 t · 164 780 € · 28. 8. 2024
- Technické zabezpečenie letnej a zimnej - Komunálny stroj do 6 t nákladné vozidlo s nadstavbami + 2x malý kontajner · 162 650 € · 15. 8. 2024
- Valník s príslušenstvom · 104 160 € · 3. 10. 2024
- Zberné vozidlo do 3,5 t lisovacie zariadenie 1 ks · 73 580 € · 26. 2. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 54 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 39,8 mil. €:
- Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica · 2 zákazky · 24,2 mil. €
- Hydromeliorácie, štátny podnik · 2 zákazky · 3,6 mil. €
- Odvoz a likvidácia odpadu a.s. v skratke: OLO a.s. · 8 zákaziek · 2,3 mil. €
- Obec Selce · 1 zákazka · 1,7 mil. €
- Slovenský atletický zväz · 2 zákazky · 1,2 mil. €
- Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s. · 2 zákazky · 1,1 mil. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 1 zákazka · 707 tis. €
- Nitriansky samosprávny kraj · 1 zákazka · 633 tis. €
Balatech s. r. o.1 zákazka · 247 tis. €
- Technické zabezpečenie letnej a zimnej údržby - Komunálny stroj do 2,5 t univerzálny nosič · 246 600 € · 5. 9. 2024
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
KONNEX s.r.o.1 zákazka · 213 tis. €
- Elektrický komunálny zametací stroj 1ks · 213 120 € · 26. 2. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 33 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 4,9 mil. €:
- Obec Nesluša · 3 zákazky · 640 tis. €
- Obec Pečovská Nová Ves · 4 zákazky · 613 tis. €
- Samosprávna odpadová spoločnosť · 1 zákazka · 359 tis. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 4 zákazky · 358 tis. €
- Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. · 1 zákazka · 260 tis. €
- Technické služby mesta Žilina, s.r.o. · 1 zákazka · 252 tis. €
- Služby mesta Piešťany · 1 zákazka · 230 tis. €
- Mesto Sereď · 2 zákazky · 224 tis. €
MODEN s. r. o.1 zákazka · 191 tis. €
- Osobné ochranné pracovné prostriedky 3 - PRK · 190 950 € · 4. 2. 2025
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
SLOVASTAV, s. r. o.1 zákazka · 96 tis. €
- Arboristické práce, orezy a výruby v rámci Bratislavy · 95 571 € · 25. 6. 2025
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
EUROMAR spol. s r.o.1 zákazka · 5 tis. €
- Ekologický posypový materiál 100% zeolit · 4 990 € · 20. 2. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 17 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 29,0 mil. €:
- Banskobystrická regionálna správa ciest, a.s. · 7 zákaziek · 17,5 mil. €
- Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja · 1 zákazka · 6,9 mil. €
- Regionálna správa a údržba ciest Nitra a.s. · 3 zákazky · 3,6 mil. €
- Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja · 3 zákazky · 678 tis. €
- MEPOS SNV s.r.o. · 2 zákazky · 252 tis. €
- Správa mestských komunikácií Poprad · 1 zákazka · 104 tis. €
Nakoniec za koľko
Pri 7 zákazkách, kde úrad uviedol predpokladanú hodnotu aj výslednú cenu, sa zadávalo typicky za 99 % predpokladu. Celoslovenská stredná hodnota je 89 %.
Pod predpokladom skončilo 4 zákazky, nad ním 3. Zvyšok sa zadal presne za toľko, koľko úrad čakal.
Je to stredná hodnota pomeru, nie priemer — pár krajných prípadov ju neposunie. Nízke číslo samo osebe neznamená dobré hospodárenie ani vysoké zlé: pri rámcovej dohode je predpoklad za celé obdobie, kým zadaná cena za prvú objednávku.
Ako to šlo po rokoch
| Rok | Zákaziek | Zo známych cien |
|---|---|---|
| 2023 | 17 | — |
| 2024 | 67 | 3,1 mil. € |
| 2025 | 8 | 3,3 mil. € |
| 2026 | 17 | 1,1 mil. € |
Rok je podľa dňa zverejnenia oznámenia. Sumy sú len zo zákaziek, pri ktorých vestník uvádza víťaznú cenu — je to teda spodná hranica, nie celý objem.
Najväčšie zadané zákazky
- Časť 1Výsledok
- Technická posypová soľ NaClVýsledok
- Ekologická posypová soľ MgCl2Výsledok
Kde si to overiť
Čísla na tejto stránke sú súčtom oznámení z vestníka. Každá zákazka má vo svojom detaile odkaz na pôvodné oznámenie a na zmluvu v registri.
- Profil obstarávateľa na ÚVO ↗Súťažné podklady a dokumenty úradu. Je to vyhľadávanie — IČO 54656885 treba zadať ručne, stránka ho z odkazu nepreberie.
- Vestník verejného obstarávania ↗Zdroj všetkých údajov na tejto stránke.
Kraj berieme z miesta plnenia, ktoré úrad uviedol v oznámení. Záväzné je znenie uverejnené vo vestníku.