Obstarávateľ · IČO 00003328 · Bratislava - mestská časť Karlova Ves
Slovenská správa ciest
Od 17. 10. 2023 do 4. 11. 2026 mu vo vestníku vyšlo 453 zákaziek a ich častí. Z nich je 220 ukončených s uvedenou cenou, spolu za 993 942 077 €.
Do súčtu vstupujú oznámenia o výsledku a zadané zákazky s nízkou hodnotou. Dodatky k zmluvám doň nerátame — každý z nich zopakuje celkovú cenu zmluvy, takže by sa tá istá zákazka narátala viackrát. Tento úrad ich má 10.
- otvorených zákaziek
- 10
- zákaziek vo vestníku
- 453
- zadané spolu
- 993,9 mil. €
Otvorené zákazky (10)
- Vyhlásená zákazka · upravené
I/59 Donovaly – rekonštrukcia mosta ev. č. 59-027
Banskobystrický kraj
Nevyhovujúci stav mosta sa odstráni asanáciou existujúceho mosta M1348 a to v rozsahu odstránenia existujúceho mostného príslušenstva, odstránením nosnej konštrukcie, odstránením spodnej stavby a odstránením založenia a výstavbou nového mosta. Na moste a predmostí bude…
zverejnené 15. 10. 2026CPV 45221111 — Stavebné práce na cestných mostoch Overiť ↗
predpokladaná hodnota
2 511 114 €
zajtra do 09:00do 6. 11. 2026 09:00
- Vyhlásená zákazka
Outsourcing správy IKT
Predmetom obstarávania je outsourcing správy informačno-komunikačnej infraštruktúry Slovenskej správy ciest (ďalej tiež „SSC“) podľa presne stanovených podmienok, externou dodávateľskou spoločnosťou. Bližšia špecifikácia v prílohe č.1 Opis predmetu zákazky týchto súťažných…
zverejnené 6. 10. 2026CPV 72514100 — Správa výpočtových zariadení zahŕňajúcich prevádzku počítačov Overiť ↗
predpokladaná hodnota
690 498 €
ostávajú 4 dnido 9. 11. 2026 10:00
- Vyhlásená zákazka
I/79 Hriadky - Trebišov, preložka
Košický kraj
Predmetom zákazky je vypracovanie a dodanie projektovej dokumentácie v stupni stavebný zámer (SZP), projekt stavby (PSP) s náležitosťami vykonávacieho projektu (VPP), vrátane vypracovania dokumentácie zámeru verejnej práce (DVP) a vykonávanie dohľadu projektanta nad…
zverejnené 12. 10. 2026CPV 71322000 — Inžinierske projektovanie pre práce v civilnom stavebnom inžinierstve Overiť ↗
predpokladaná hodnota
987 308 €
ostáva 5 dnído 10. 11. 2026 09:00
- Vyhlásená zákazka · upravené
I/65 Stará Kremnička – Protihluková stena
Banskobystrický kraj
Riešený úsek cesty I/65 sa nachádza v Banskobystrickom kraji, v okrese Žiar nad Hronom a obchádza obec Stará Kremnička z jej východnej strany. Začiatok riešeného úseku je v km. 79,075 (začiatok úseku „A“ navrhovanej PHC), koniec riešeného úseku je v km. 81,15 (koniec úseku „B“…
zverejnené 28. 10. 2026CPV 45233120 — Stavebné práce na výstavbe ciest Overiť ↗
predpokladaná hodnota
8 256 460 €
ostáva 5 dnído 10. 11. 2026 10:00
- Vyhlásená zákazka
M4056 cez Čierny potok pri obci Švermovo
Banskobystrický kraj
Účelom a cieľom celej stavebnej akcie je zlepšenie stavebno-technického stavu mostného objektu M4056 (ev. č. 66-153), jeho plynulé napojenie na nadväzujúci úsek cesty pred a za mostom a taktiež zvýšenie bezpečnosti a plynulosti premávky v riešenom úseku na komunikácii I/66.…
zverejnené 19. 10. 2026CPV 45221111 — Stavebné práce na cestných mostoch Overiť ↗
predpokladaná hodnota
1 957 479 €
ostáva 11 dnído 16. 11. 2026 10:00
- naša služba
Vyhráte zákazku? Faktúru máte hotovú za 2 minúty
FakturujOnline · fakturačný program pre živnostníkov a malé firmy
Na eFaktúry od 1. 1. 2027 netreba ďalšiu službu — odosielanie aj príjem cez Peppol sú v cene. Faktúru s QR kódom pošlete klientovi jedným klikom.
fakturujonline.sk ↗v počítači aj v mobile, bez inštalácieexport pre účtovníka do Pohody
predplatné aj s eFaktúrami
5,99 € mesačne
14 dní zadarmobez platobnej karty
- Vyhlásená zákazka · upravené
VEĽKOPLOŠNÉ OPRAVY CIEST I. TRIEDY V SPRÁVE SSC - Prešovský a Košický kraj
Predmet zákazky spočíva v zlepšení stavebnotechnického stavu vozoviek ciest I. triedy pričom na dosiahnutie tohto cieľa bude využívaná obnova jednotlivých vrstiev vozovky pomocou recyklačných technológií (recyklácia za studena na mieste) alebo výmena jednotlivých vrstiev vozovky…
zverejnené 30. 10. 2026CPV 45233120 — Stavebné práce na výstavbe ciest Overiť ↗
predpokladaná hodnota
98 134 850 €
ostáva 11 dnído 16. 11. 2026 10:00
- Vyhlásená zákazka · upravené
VEĽKOPLOŠNÉ OPRAVY CIEST I. TRIEDY V SPRÁVE SSC Bratislavský, Trnavský, Nitriansky a Trenčiansky kraj
Predmet zákazky spočíva v zlepšení stavebnotechnického stavu vozoviek ciest I. triedy pričom na dosiahnutie tohto cieľa bude využívaná obnova jednotlivých vrstiev vozovky pomocou recyklačných technológií (recyklácia za studena na mieste) alebo výmena jednotlivých vrstiev vozovky…
zverejnené 30. 10. 2026CPV 45233120 — Stavebné práce na výstavbe ciest Overiť ↗
predpokladaná hodnota
87 567 844 €
ostáva 11 dnído 16. 11. 2026 10:00
- Vyhlásená zákazka
I/18 Martin Priekopa – most 291 – nad železnicou
Žilinský kraj
Predmetom zákazky je vypracovanie projektovej dokumentácie v zmysle stavebného zákona č. 25/2025 a súvisiacich vyhlášok v stupni Stavebný zámer a Projekt stavby s náležitosťami Vykonávacieho projektu, vrátane zabezpečenia inžinierskej činnosti (záväzné stanoviská správcov…
zverejnené 20. 10. 2026CPV 71300000 — Inžinierske služby Overiť ↗
predpokladaná hodnota
303 493 €
ostáva 14 dnído 19. 11. 2026 10:00
- Vyhlásená zákazka
M1320 cez potok Bystrianka v obci Podbrezová
Banskobystrický kraj
Predmetom zákazky je rekonštrukcia mosta, ktorá rieši veľmi zlý stavebno - technický stav mostného objektu. Projekt rieši priestorové usporiadanie komunikácie, rekonštrukciu mosta, úpravu potoka a prekládku kábla Telekomu. Rekonštrukcia mosta pozostáva z dvoch etáp. Most je…
zverejnené 27. 10. 2026CPV 45221111 — Stavebné práce na cestných mostoch Overiť ↗
predpokladaná hodnota
1 000 039 €
ostáva 18 dnído 23. 11. 2026 10:00
- Vyhlásená zákazka
Modernizácia vybraných úsekov ciest I. triedy 2. etapa I/66 Vaľkovňa – Šumiac
Banskobystrický kraj
zverejnené 4. 11. 2026CPV 45233120 — Stavebné práce na výstavbe ciest Overiť ↗
predpokladaná hodnota
5 669 064 €
ostáva 6 týždňovdo 17. 12. 2026 10:00
Ako sa tu súťaží
Koľko firiem sa o zákazky tohto úradu uchádza. Vysoký podiel jedného dodávateľa nemusí znamenať nič zvláštne — pri špecializovaných dodávkach býva na trhu jediný.
27 %
zadaných peňazí išlo jednému dodávateľovi — SMS a.s. (11 zákaziek)
3
ponuky v priemere na zákazku · v rovnakých odboroch je priemer 3,4
34 %
zákaziek malo jedinú ponuku (54 z 160)
Zákazky s jedinou ponukou →Priame zadania bez súťaže (1) →Cena nad predpokladom →
Čo obstaráva
Podľa hlavného predmetu zákazky. Sumy sú len z ukončených obstarávaní.
| Odbor | Zákaziek | Zadané za |
|---|---|---|
| Stavebné práce | 248 | 922,8 mil. € |
| Poradenstvo a odborné služby | 94 | 15,9 mil. € |
| Vozidlá a doprava | 32 | 15,3 mil. € |
| IT služby a softvér | 17 | 928 tis. € |
| Zeleň, lesníctvo a poľnohospodárstvo | 16 | 34,4 mil. € |
| Ochrana a bezpečnosť | 11 | 1,8 mil. € |
| Financie a poistenie | 5 | 478 tis. € |
| Elektronika a výpočtová technika | 4 | 439 tis. € |
| Palivá a energie | 3 | 4 € |
| Potraviny a stravovanie | 1 | — |
| Kancelárske potreby a tlač | 1 | 49 tis. € |
Od koho nakupuje (72 dodávateľov)
Zoradené podľa objemu. Kliknutím na meno firmy sa rozbalia všetky jej zákazky pre tento úrad aj to, u koho inde vyhráva.
SMS a.s.11 zákaziek · 266,5 mil. €
- Cesta I/9 v úseku Chocholná - Mníchova Lehota · 43 421 716 € · 23. 9. 2026
- Cesta I/9 v úseku Chocholná - Mníchova Lehota · 43 398 574 € · 25. 5. 2026
- Cesta I/9 v úseku Chocholná - Mníchova Lehota · 42 596 155 € · 1. 12. 2025
- Cesta I/9 v úseku Chocholná - Mníchova Lehota · 40 151 332 € · 17. 6. 2025
- Cesta I/9 v úseku Chocholná - Mníchova Lehota · 33 152 411 € · 31. 12. 2024
- Cesta I/9 v úseku Chocholná - Mníchova Lehota · 25 606 443 € · 5. 9. 2024
- Cesta I/9 v úseku Chocholná - Mníchova Lehota · 16 984 848 € · 11. 7. 2024
- Cesta I/9 v úseku Chocholná - Mníchova Lehota · 16 984 848 € · 15. 7. 2024
- Cesta I/9 v úseku Chocholná - Mníchova Lehota · 1 889 554 € · 2. 1. 2024
- Rekonštrukcia mostov na ceste I/74 I/74-042 Ubľa most M5960 a I/74-043 Ubľa most M 7607 · 1 774 686 € · 11. 9. 2026
- I/18-425 Branisko most M 6336 · 521 918 € · 3. 8. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 7 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 6,5 mil. €:
- Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja · 3 zákazky · 3,7 mil. €
- Mesto Banská Bystrica · 2 zákazky · 1,9 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 1 zákazka · 727 tis. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 1 zákazka · 237 tis. €
EUROVIA SK, a.s. + Doprastav, a.s.9 zákaziek · 178,8 mil. €
- I/68 Plavnica, preložka cesty · 41 604 310 € · 2. 1. 2024
- I/68 Plavnica, preložka cesty · 40 232 189 € · 27. 12. 2023
- I/68 Plavnica, preložka cesty · 40 165 310 € · 20. 12. 2023
- Obchvat mesta Prievidza I. etapa, 2. stavba – cesta v trase budúcej I/64, stavebné práce · 23 000 431 € · 25. 4. 2025
- Obchvat mesta Prievidza I. etapa, 2. stavba – cesta v trase budúcej I/64, stavebné práce · 19 358 394 € · 15. 7. 2026
- Modernizácia vybraných úsekov ciest I. tr. v PO a KE kraji 2. etapa „I/15 okr.hr. VV/SP - Turany nad Ondavou“ · 5 358 099 € · 26. 2. 2026
- Modernizácia vybraných úsekov ciest I. tried v TT a NR kraji, I/51 Golianovo - Vráble · 4 583 781 € · 17. 1. 2024
- Zabezpečenie zvýšenia bezpečnosti a plynulosti premávky na cestách I.triedy v PO a KE kraji · 3 610 678 € · 28. 3. 2024
- I/65D Martin - križovatka · 838 264 € · 18. 1. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 169 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 1,3 mld. €:
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 12 zákaziek · 861,9 mil. €
- Mesto Košice · 8 zákaziek · 251,8 mil. €
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 2 zákazky · 19,2 mil. €
- Trenčiansky samosprávny kraj · 3 zákazky · 16,3 mil. €
- Mesto Trstená · 2 zákazky · 13,0 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 7 zákaziek · 11,5 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 9 zákaziek · 10,5 mil. €
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 20 zákaziek · 10,5 mil. €
Zobraziť všetky zákazky firmy EUROVIA SK, a.s. + Doprastav, a.s. →
HOCHTIEF SK s.r.o. + HOCHTIEF CZ a. s. + HOCHTIEF CZ a.s., organizačná zložka Slovensko + HOCHTIEF Infrastructure GmbH + HOCHTIEF Infrastructure GmbH, organizačná zložka Slovensko2 zákazky · 171,7 mil. €
- I/68 Sabinov preložka cesty · 88 508 871 € · 14. 11. 2023
- Cesta I/75 Šaľa – obchvat · 83 165 181 € · 24. 3. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 14 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 862,4 mil. €:
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 9 zákaziek · 626,5 mil. €
- Valaliky Industrial Park, s. r. o. · 2 zákazky · 129,1 mil. €
- Úrad vlády Slovenskej republiky · 1 zákazka · 104,2 mil. €
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 2 zákazky · 2,6 mil. €
STRABAG s.r.o.7 zákaziek · 80,3 mil. €
- SSC IVSC Žilina: Zvyšovanie pasívnej bezpečnosti na cestách I. triedy v Žilinskom a Trenčianskom kraji 2. etapa - I/18 Ratkovo hranica kraja PO · 28 680 900 € · 24. 11. 2023
- SSC IVSC Žilina: Zvyšovanie pasívnej bezpečnosti na cestách I. triedy v Žilinskom a Trenčianskom kraji 2. etapa - I/18 Ratkovo hranica kraja PO · 24 276 579 € · 11. 7. 2024
- SSC IVSC Žilina: Zvyšovanie pasívnej bezpečnosti na cestách I. triedy v Žilinskom a Trenčianskom kraji 2. etapa - I/18 Ratkovo hranica kraja PO · 24 237 551 € · 15. 8. 2024
- M2852 cez potok Branica v obci Závada · 1 064 117 € · 2. 4. 2026
- I/10 Makov Trojačka - most 238 · 899 105 € · 6. 10. 2025
- I/18 - 389A Poprad most · 739 953 € · 17. 5. 2024
- podzákazka č. 2 I/9 Lutila - Žiar nad Hronom · 378 593 € · 7. 2. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 264 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 3,9 mld. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 14 zákaziek · 3,0 mld. €
- Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. · 3 zákazky · 170,2 mil. €
- Valaliky Industrial Park, s. r. o. · 1 zákazka · 142,2 mil. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 4 zákazky · 131,9 mil. €
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 4 zákazky · 98,2 mil. €
- Mesto Trenčín · 29 zákaziek · 66,8 mil. €
- Stredoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. · 4 zákazky · 35,6 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 7 zákaziek · 32,7 mil. €
Doprastav, a.s.10 zákaziek · 60,4 mil. €
- SSC IVSC Banská Bystrica: Zvyšovanie pasívnej bezpečnosti na cestách I. triedy v Banskobystrickom kraji 2. etapa - úsek I/66 Zvolen Šumiac · 21 277 786 € · 27. 8. 2024
- Cesta I/13 Veľký Meder – Medveďov - I. časť · 9 508 540 € · 17. 9. 2024
- Výstavba a zlepšenie bezpečnostných parametrov mostov na cestách I. triedy, I. etapa, I/62 Sereď, most ev. č. 62-013 – stavebné práce · 7 169 051 € · 13. 4. 2026
- Výstavba a zlepšenie bezpečnostných parametrov mostov na cestách I. triedy, I. etapa, I/62 Sereď, most ev. č. 62-013 – stavebné práce · 6 454 054 € · 5. 5. 2025
- Oprava porúch a poškodení lokálneho a plošného charakteru menšieho rozsahu na cestách I. triedy · 6 049 402 € · 27. 6. 2025
- I/66-083 Podspády most · 2 688 178 € · 8. 9. 2025
- Zabezpečenie zvýšenia bezpečnosti a plynulosti premávky na cestách I.triedy v PO a KE kraji · 2 669 335 € · 3. 6. 2024
- I/66 Poprad - Kežmarok II. etapa, 1. úsek I/66 Veľká Lomnica - Huncovce, objekt kruhovej križovatky I/66 a II/540 · 2 394 376 € · 20. 10. 2026
- I/51Ladzany - most ev. č. 51-158 · 1 110 431 € · 19. 11. 2024
- Výstavba a zlepšenie bezpečnostných parametrov mostov na cestách I. triedy - 2. etapa · 1 110 431 € · 29. 9. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 64 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 1,7 mld. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 2 zákazky · 729,9 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 8 zákaziek · 715,9 mil. €
- Mesto Košice · 5 zákaziek · 84,0 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 6 zákaziek · 49,1 mil. €
- Valaliky Industrial Park, s. r. o. · 3 zákazky · 24,2 mil. €
- Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja · 3 zákazky · 14,1 mil. €
- Obec Slanec · 1 zákazka · 9,9 mil. €
- Správa ciest Košického samosprávneho kraja · 1 zákazka · 6,4 mil. €
Metrostav DS a.s.9 zákaziek · 40,7 mil. €
- Modernizácia vybraných úsekov ciest I. triedy v BB kraji I. etapa - I/59 Banská Bystrica - križovatka I/59 s I/14 · 14 998 987 € · 26. 8. 2024
- I/66 Dobrá Niva -Breziny · 6 289 468 € · 19. 12. 2023
- Oprava porúch a poškodení lokálneho a plošného charakteru menšieho rozsahu na cestách I. triedy · 5 105 559 € · 27. 6. 2025
- Modernizácia vybraných úsekov ciest I. triedy v BB kraji 2. etapa, I/66 Krupina · 4 999 766 € · 18. 8. 2026
- Oprava porúch a poškodení lokálneho a plošného charakteru menšieho rozsahu na cestách I. triedy · 4 226 754 € · 27. 6. 2025
- I/63 Iža, križovatka (vypracovanie a dodanie projektovej dokumentácie potrebnej na realizáciu stavebných prác a realizácia stavebných prác) · 1 581 825 € · 27. 5. 2026
- I/64 Porúbka - most 107 · 1 575 169 € · 13. 3. 2025
- I/65 Stará Kremnička – rekonštrukcia mostov (most ev. č. 65 – 059 a most ev. č. 65 – 060) · 1 360 501 € · 4. 6. 2025
- I/68 – 019 Plaveč most M4413 · 521 475 € · 24. 2. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 182 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 318,3 mil. €:
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 15 zákaziek · 142,8 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 16 zákaziek · 56,6 mil. €
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 22 zákaziek · 24,9 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 16 zákaziek · 18,6 mil. €
- Žilinský samosprávny kraj · 8 zákaziek · 11,5 mil. €
- Prešovský samosprávny kraj · 4 zákazky · 8,7 mil. €
- Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja · 14 zákaziek · 5,0 mil. €
- Mesto Trebišov · 1 zákazka · 4,9 mil. €
COLAS Slovakia, a.s.10 zákaziek · 32,4 mil. €
- I/76 Hranica kraja - R1 Hronský Beňadik · 8 916 999 € · 19. 12. 2023
- I/76 Hranica kraja - R1 Hronský Beňadik · 7 430 833 € · 6. 10. 2025
- I/16 Rakytník R2 Figa · 5 129 931 € · 17. 6. 2024
- I/66 Rakovec križovatka II/526 · 3 464 236 € · 17. 6. 2024
- I/66 Rakovec - križovatka II/526 · 3 227 524 € · 19. 12. 2023
- I/75 Ľuboreč – rekonštrukcia mosta ev. č. 75-066 · 1 138 859 € · 26. 5. 2025
- I/18 Vranov nad Topľou, okružná križovatka · 1 128 718 € · 16. 10. 2026
- I/69 Sliač - rekonštrukcia mosta ev. č. 69 - 006 · 841 852 € · 20. 5. 2025
- Výstavba a zlepšenie bezpečnostných parametrov mostov na cestách I. triedy 2. etapa - I/16 Vidiná – rekonštrukcia mostov (ev. č. 16 – 225 a ev. č. 16 – 226). · 625 443 € · 3. 7. 2025
- I/69 Sliač - rekonštrukcia mosta ev. č. 69 - 009 · 507 517 € · 20. 5. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 206 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 189,3 mil. €:
- Verejnoprospešné služby Stará Ľubovňa, s. r. o. · 1 zákazka · 39,6 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 12 zákaziek · 23,5 mil. €
- Mesto Košice · 13 zákaziek · 19,6 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 6 zákaziek · 15,0 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 2 zákazky · 8,2 mil. €
- Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja · 18 zákaziek · 7,9 mil. €
- LESY Slovenskej republiky, štátny podnik · 8 zákaziek · 6,0 mil. €
- Mesto Malacky · 2 zákazky · 4,7 mil. €
MBM-GROUP, a.s.4 zákazky · 22,4 mil. €
- Oprava porúch a poškodení lokálneho a plošného charakteru menšieho rozsahu na cestách I. triedy · 5 719 255 € · 27. 6. 2025
- I/18 Ľubeľa - Liptovský Mikuláš · 5 589 738 € · 15. 10. 2024
- Zabezpečenie zvýšenia bezpečnosti a plynulosti premávky na cestách I.triedy v PO a KE kraji · 5 522 697 € · 8. 3. 2024
- Zabezpečenie zvýšenia bezpečnosti a plynulosti premávky na cestách I.triedy v PO a KE kraji · 5 522 697 € · 23. 10. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 40 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 166,0 mil. €:
- Univerzitná nemocnica Martin · 2 zákazky · 94,0 mil. €
- Slovenské národné múzeum · 1 zákazka · 17,8 mil. €
- Košický samosprávny kraj · 3 zákazky · 13,9 mil. €
- Obec Kvetoslavov · 3 zákazky · 12,4 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 2 zákazky · 8,8 mil. €
- Mesto Námestovo · 2 zákazky · 3,1 mil. €
- Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja · 3 zákazky · 2,9 mil. €
- Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja · 1 zákazka · 2,3 mil. €
M&J BUSINESS, s. r. o.6 zákaziek · 16,9 mil. €
- IVSC Žilina · 4 327 420 € · 29. 11. 2023
- IVSC Žilina · 4 327 420 € · 22. 12. 2023
- IVSC Banská Bystrica · 4 056 360 € · 29. 11. 2023
- IVSC Banská Bystrica · 4 056 360 € · 22. 12. 2023
- IVSC Žilina · 42 155 € · 6. 8. 2024
- IVSC Banská Bystrica · 41 760 € · 3. 5. 2024
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
ERIGOM SK s. r. o.4 zákazky · 14,5 mil. €
- I/78 Oravský Podzámok - zosuv v km 4,75 - 6,00 · 5 569 881 € · 14. 5. 2026
- I/78 Oravský Podzámok - zosuv v km 4,75 - 6,00 · 4 876 095 € · 21. 3. 2025
- I/78 Oravský Podzámok - zosuv v km 4,75 - 6,00 · 3 880 823 € · 12. 12. 2024
- Mostný objekt ID M4602, ev. č. 51-185 „Most cez Beliansky potok v obci Banská Belá" · 155 942 € · 18. 12. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 8 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 23,6 mil. €:
- KMET Handlová, a.s. · 2 zákazky · 9,9 mil. €
- Žilinský samosprávny kraj · 3 zákazky · 8,8 mil. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 2 zákazky · 4,2 mil. €
- Obec Lomná · 1 zákazka · 667 tis. €
En Libre, s.r.o.1 zákazka · 14,2 mil. €
- I/18 ZA Strečno km 9,350 – 9,600; sanácia nestabilného svahu · 14 150 002 € · 8. 10. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 6 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 1,1 mil. €:
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 1 zákazka · 592 tis. €
- Správa Tatranského národného parku so sídlom v Tatranskej Lomnici · 1 zákazka · 212 tis. €
- Horská záchranná služba · 1 zákazka · 152 tis. €
- Dopravný podnik Bratislava, akciová spoločnosť · 1 zákazka · 71 tis. €
- LESY Slovenskej republiky, štátny podnik · 1 zákazka · 53 tis. €
- Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja · 1 zákazka · 14 tis. €
GB STAV KOŠICE, s.r.o. + TRIDE INVEST, s.r.o. + JPRL s.r.o. + ProGarden s.r.o.2 zákazky · 11,7 mil. €
- IVSC Košice · 5 830 820 € · 29. 11. 2023
- IVSC Košice · 5 830 820 € · 22. 12. 2023
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 4 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 1,9 mil. €:
- Obec Komárovce · 2 zákazky · 1,4 mil. €
- Obec Vyšná Myšľa · 1 zákazka · 398 tis. €
- Obec Osikov · 1 zákazka · 141 tis. €
HAKOM, s.r.o.14 zákaziek · 9,7 mil. €
- Zvislé dopravné značenie a dopravné zariadenia na cestách I. triedy v správe Slovenskej správy ciest - IVSC Košice · 2 398 448 € · 11. 6. 2026
- Zvislé dopravné značky a dopravné zariadenia na cestách I. triedy v správe IVSC Košice · 2 040 628 € · 21. 11. 2023
- Zvislé dopravné značenie a dopravné zariadenia na cestách I. triedy v správe Slovenskej správy ciest - IVSC Banská Bystrica · 1 542 672 € · 11. 6. 2026
- Zvislé dopravné značenie a dopravné zariadenia na cestách I. triedy v správe SSC IVSC Banská Bystrica · 1 514 606 € · 21. 11. 2023
- Dodávka a servis záchytných systémov zvodidlá NH4, AM, EA koncovky a tlmiče nárazu. · 644 663 € · 27. 10. 2023
- Dodávka a servis záchytných systémov zvodidlá NH4, AM, EA koncovky a tlmiče nárazu. · 644 663 € · 22. 1. 2024
- Dodávka a servis záchytných systémov zvodidlá NH4, AM, EA koncovky a tlmiče nárazu. · 244 321 € · 27. 10. 2023
- Dodávka a servis záchytných systémov zvodidlá NH4, AM, EA koncovky a tlmiče nárazu. · 244 321 € · 22. 1. 2024
- Dodávka a servis záchytných systémov zvodidlá NH4, AM, EA koncovky a tlmiče nárazu. · 188 220 € · 29. 7. 2024
- Dodávka a servis záchytných systémov zvodidlá NH4, AM, EA koncovky a tlmiče nárazu. · 102 937 € · 26. 1. 2024
- Dodávka a servis záchytných systémov zvodidlá NH4, AM, EA koncovky a tlmiče nárazu. · 69 700 € · 27. 10. 2023
- Dodávka a servis záchytných systémov zvodidlá NH4, AM, EA koncovky a tlmiče nárazu. · 69 700 € · 22. 1. 2024
- Dodávka a servis záchytných systémov zvodidlá NH4, AM, EA koncovky a tlmiče nárazu. · 18 709 € · 29. 7. 2024
- Dodávka a servis záchytných systémov zvodidlá NH4, AM, EA koncovky a tlmiče nárazu. · 5 195 € · 26. 1. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 28 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 12,4 mil. €:
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 11 zákaziek · 8,0 mil. €
- Banskobystrická regionálna správa ciest, a.s. · 7 zákaziek · 2,5 mil. €
- Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja · 1 zákazka · 807 tis. €
- Regionálna správa a údržba ciest Nitra a.s. · 1 zákazka · 428 tis. €
- Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja · 6 zákaziek · 316 tis. €
- Mesto Martin · 1 zákazka · 201 tis. €
- Martinská parkovacia spoločnosť, a.s. · 1 zákazka · 116 tis. €
INSET s.r.o.6 zákaziek · 9,4 mil. €
- Diagnostika vybraných mostov na cestách I. triedy v správe Slovenskej správy ciest · 1 983 850 € · 31. 7. 2025
- Diagnostika vybraných mostov na cestách I. triedy v správe Slovenskej správy ciest · 1 982 050 € · 31. 7. 2025
- Diagnostika vybraných mostov na cestách I. triedy v správe Slovenskej správy ciest · 1 980 250 € · 31. 7. 2025
- Diagnostika vybraných mostov na cestách I. triedy v správe Slovenskej správy ciest · 1 978 450 € · 31. 7. 2025
- Diagnostika vybraných mostov v správe SSC · 737 847 € · 2. 7. 2024
- Diagnostika vybraných mostov v správe SSC · 708 580 € · 26. 10. 2023
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 1 zákazku od iných obstarávateľov, spolu za 148 tis. €:
- Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s. · 1 zákazka · 148 tis. €
Swietelsky-Slovakia spol. s r.o.6 zákaziek · 6,6 mil. €
- I/77-012 Podolínec most · 2 439 954 € · 14. 2. 2025
- I/59 Biely potok - most 057 · 1 237 625 € · 13. 3. 2025
- I/59 Liptovská Osada - most 052 · 898 707 € · 13. 11. 2023
- I/65 Most nad železnicou pri Zlatých Moravciach, most 65-020 – stavebné práce · 756 670 € · 20. 3. 2026
- I/18 Trojpruh ZA - MT sanácia zosuvu vozovky a krajnice v km 468,500 · 744 683 € · 3. 9. 2025
- Oprava mostného zvršku a záchytného bezpečnostného zariadenia Mosta ev. č. M6115, 75-004 cez rieku Váh v meste Šaľa a Mosta ev. č. M5040, 75-003B nad obvodovou komunikáciou v mesta Šaľa, STS6 · 508 238 € · 13. 12. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 73 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 300,9 mil. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 6 zákaziek · 207,8 mil. €
- Prešovský samosprávny kraj · 7 zákaziek · 41,8 mil. €
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 5 zákaziek · 6,0 mil. €
- Spojená škola, Jarmočná 108, Stará Ľubovňa · 1 zákazka · 4,3 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 1 zákazka · 3,7 mil. €
- Mesto Banská Štiavnica · 1 zákazka · 3,2 mil. €
- LESY Slovenskej republiky, štátny podnik · 3 zákazky · 2,6 mil. €
- Mesto Vranov nad Topľou · 1 zákazka · 2,4 mil. €
Zobraziť všetky zákazky firmy Swietelsky-Slovakia spol. s r.o. →
SATES, a.s.6 zákaziek · 6,4 mil. €
- Zvislé dopravné značenie a dopravné zariadenia na cestách I. triedy v správe Slovenskej správy ciest · 2 131 349 € · 11. 6. 2026
- Zvislé dopravné značenie a dopravné zariadenia na cestách I. triedy v správe Slovenskej správy ciest - IVSC Žilina · 1 936 003 € · 11. 6. 2026
- Zvislé dopravné značky a dopravné zariadenia na cestách I. triedy v správe IVSC Bratislava · 946 338 € · 21. 11. 2023
- Zvislé dopravné značky a dopravné zariadenia na cestách I. triedy v správe IVSC Zilina · 670 831 € · 21. 11. 2023
- VDZ pre časť č. 4 - SSC IVSC Košice · 374 778 € · 24. 7. 2024
- VDZ pre časť č. 4 - SSC IVSC Košice · 314 896 € · 24. 10. 2023
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 20 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 15,3 mil. €:
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 8 zákaziek · 13,4 mil. €
- Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja · 2 zákazky · 1,2 mil. €
- Bytový podnik mesta Košice, s.r.o. · 2 zákazky · 576 tis. €
- Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja · 3 zákazky · 88 tis. €
- Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja · 5 zákaziek · 8 tis. €
A.I.I. Technické služby s. r. o.3 zákazky · 5,5 mil. €
- IVSC Bratislava · 2 659 440 € · 29. 11. 2023
- IVSC Bratislava · 2 659 440 € · 22. 12. 2023
- IVSC Bratislava · 183 812 € · 3. 5. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 10 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 5,3 mil. €:
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 9 zákaziek · 5,1 mil. €
- Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s. · 1 zákazka · 277 tis. €
Zobraziť všetky zákazky firmy A.I.I. Technické služby s. r. o. →
C.M.R. Slovakia, s.r.o.3 zákazky · 4,5 mil. €
- I/18 – 383 Lučivná most · 2 644 114 € · 31. 5. 2024
- I/66–075 Tatranská Kotlina most M2480 · 1 021 813 € · 22. 7. 2026
- I/21-015 Šarišský Štiavnik most · 795 070 € · 6. 5. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 10 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 3,8 mil. €:
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 4 zákazky · 1,7 mil. €
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 1 zákazka · 1,2 mil. €
- Správa ciest Košického samosprávneho kraja · 1 zákazka · 574 tis. €
- Obec Vyšný Medzev · 1 zákazka · 155 tis. €
- Obec Radatice · 1 zákazka · 89 tis. €
- Obec Pavlovce · 1 zákazka · 60 tis. €
- Obec Cigla · 1 zákazka · 44 tis. €
PORR s.r.o.2 zákazky · 4,0 mil. €
- I/79 – 021 Trebišov nadjazd M6028 · 2 941 240 € · 23. 7. 2026
- I/66 – 057 Veľká Lomnica most · 1 014 038 € · 19. 9. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 18 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 123,6 mil. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 5 zákaziek · 60,0 mil. €
- Nitriansky samosprávny kraj · 2 zákazky · 49,3 mil. €
- Trenčiansky samosprávny kraj · 2 zákazky · 8,0 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 4 zákazky · 2,6 mil. €
- Obec Kúty · 2 zákazky · 2,0 mil. €
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 1 zákazka · 945 tis. €
- SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik · 1 zákazka · 497 tis. €
- Poliklinika Karlova Ves · 1 zákazka · 151 tis. €
OHLA ŽS, a.s.1 zákazka · 3,9 mil. €
- Rekonštrukcia križovatky ciest I/16 – I/72 – II/531 v Rimavskej Sobote · 3 935 825 € · 4. 3. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 21 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 58,5 mil. €:
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 2 zákazky · 11,8 mil. €
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 2 zákazky · 7,8 mil. €
- Obec Pata · 3 zákazky · 7,3 mil. €
- Vojenské lesy a majetky SR, štátny podnik · 1 zákazka · 6,6 mil. €
- Obec Sokoľ · 2 zákazky · 5,4 mil. €
- Združenie obcí Zelená cesta · 2 zákazky · 4,8 mil. €
- Generálne riaditeľstvo Zboru väzenskej a justičnej stráže · 1 zákazka · 3,3 mil. €
- Obec Polomka · 1 zákazka · 1,8 mil. €
Nakoniec za koľko
Pri 101 zákazkách, kde úrad uviedol predpokladanú hodnotu aj výslednú cenu, sa zadávalo typicky za 70 % predpokladu. Celoslovenská stredná hodnota je 89 %.
Pod predpokladom skončilo 85 zákaziek, nad ním 16. Zvyšok sa zadal presne za toľko, koľko úrad čakal.
Je to stredná hodnota pomeru, nie priemer — pár krajných prípadov ju neposunie. Nízke číslo samo osebe neznamená dobré hospodárenie ani vysoké zlé: pri rámcovej dohode je predpoklad za celé obdobie, kým zadaná cena za prvú objednávku.
Ako to šlo po rokoch
| Rok | Zákaziek | Zo známych cien |
|---|---|---|
| 2023 | 59 | 260,2 mil. € |
| 2024 | 169 | 293,2 mil. € |
| 2025 | 134 | 181,6 mil. € |
| 2026 | 91 | 258,9 mil. € |
Rok je podľa dňa zverejnenia oznámenia. Sumy sú len zo zákaziek, pri ktorých vestník uvádza víťaznú cenu — je to teda spodná hranica, nie celý objem.
Najväčšie zadané zákazky
- I/68 Sabinov preložka cestyVýsledokcena 88 508 871 €víťaz HOCHTIEF SK s.r.o. + HOCHTIEF CZ a. s. + HOCHTIEF CZ a.s., organizačná zložka Slovensko + HOCHTIEF Infrastructure GmbH + HOCHTIEF Infrastructure GmbH, organizačná zložka Slovensko14. 11. 2023 Overiť ↗
- Cesta I/75 Šaľa – obchvatVýsledok
- I/68 Plavnica, preložka cestyVýsledok
- I/68 Plavnica, preložka cestyVýsledok
- I/68 Plavnica, preložka cestyVýsledok
Kde si to overiť
Čísla na tejto stránke sú súčtom oznámení z vestníka. Každá zákazka má vo svojom detaile odkaz na pôvodné oznámenie a na zmluvu v registri.
- Profil obstarávateľa na ÚVO ↗Súťažné podklady a dokumenty úradu. Je to vyhľadávanie — IČO 00003328 treba zadať ručne, stránka ho z odkazu nepreberie.
- Vestník verejného obstarávania ↗Zdroj všetkých údajov na tejto stránke.
Kraj berieme z miesta plnenia, ktoré úrad uviedol v oznámení. Záväzné je znenie uverejnené vo vestníku.